V dňoch 20. – 24. 10. 2011 sa konala jesenná expedícia na pozorovanie meteorov z roja Orionidy pre členov astronomických krúžkov pri našej hvezdárni. Zúčastnilo sa na nej spolu 6 pozorovateľov. Boli sme v obci Tušice asi 20 km od Michaloviec.

Októbrové počasie nám však tentoraz vôbec neprialo. Zo 4 nocí sme nemohli riadne pozorovať ani počas jednej. Len poslednú noc sa na chvíľu vyjasnilo a mohli sme tréningovo zacvičiť dvoch nových pozorovateľov, ale hneď sa zasa zamračilo, takže sme nezískali žiadne spracovateľné výsledky. Mali sme dve prednášky: Galaxie a Pozorovanie meteorov podľa metodiky IMO a dve obrázkové súťaže, pozreli sme si televíziu i zopár filmov z DVD, hrali sme karty.

Nakrútili sme aj paródiu na animovanú rozprávku „Lifted“ a nazvali sme ju „Lifted Movie“. Dosť času nám zabrala príprava jedla, avšak tentoraz bol obchod s potravinami doslova predo dvermi. Tentoraz sme odchádzali bez „úlovku“, ale veríme, že na jar sa nám na pozorovaní Lyríd bude lepšie dariť. Termín ani miesto jarnej expedície ešte nepoznáme.